SCH; Part Five

6. ledna 2010 v 12:00 |  Sephirothovi Děti
"Yazoo!" Yazoo ležel vyčerpaně na lavici. Před ním stála Aeris a vedle něj seděl Kadaj, který do něj už minutu neúspěšně strkal loktem. ,,Probuď se!!"

,,Ach, tady šel někdo spát po večerce, že?" usmála se Aeris a otočila se ke spícímu Cloudovi. ,,Říkám si, jestli ty tréningy Sephiroth nějak nepřehání?"
,,Sephiroth!!?" vyjekli Cloud i Yazoo současně a svižně vyskočili na nohy. Když zjistili kde jsou, tak si zase sedli.
Naštěstí, Aeris nad tím mávla rukou. Kadaj byl vůbec rád, že ho ráno dostal z postele.
Yazoo se zbytek dne nedokázal vůbec soustředit. Kadaj měl neustále co dělat, aby ho udržel při vědomí. Jinak byl Yazoo při smyslech jenom když rozespale mžoural po hodinách. Bylo přesně jedenáct, když měla začít očekávaná dvouhodinovka hrůzy se Sephirothem. Aeris právě dokončovala svůj výklad, Kadaj se snažil vzbudit Yazoa, Cloud nervózně civěl na hodiny a cukal nohou, když se otevřeli dveře. Místností zazněl Aerisin radostný hlas. ,,Ááá, to jsi ty! Přišel jsi za mnou?"
Yazoo zvedl hlavu a jako ostatní se otočil ke dveřím. Stál tam vysoký zrzek v červeném kabáte. Součástí jeho výzbroje byl velký červený meč... Yazoo v rozespalosti nerozeznával, jestli je od krve. Mladík se přívětivě usmál. ,,To taky, ale nebudu tě teď rušit... půjdu pozdravit Stříbrovlasýho a pak se stavím!" odpověděl a zavřel dveře.
,,Kdo to byl?" prohodil Yazoo ke Kadajovi.
,,Ty ho neznáš? To je Genesis Rhapsodos!" odpověděl Kadaj a otočil se od dveří.
,,Moment... tamten Genesis? Ten, co loni odešel?" zeptal se Yazoo.
,,Přesně..." Kadaj se k němu naklonil. ,,Říká se, že něco měl s někým z učitelů..." Oba dva se ohlédli na Aeris, když si nadzvedla sukni a posadila se na židli. Yazoo si nikdy nevšiml, že má tak hezký nohy.
Ozvalo se zvonění. Všichni vstali a vyběhli ze třídy- jenom Yazoo zůstal sedět na místě a rozhlížel se kolem. ,,To už je čtvrtá hodina?" zamumlal směr Kadaj.
,,Jo!" Kadaj nadšeně poskočil. ,,Na to jsem čekal celý den!!"
,,Vážně?" Yazoo skřivil obličej. ,,Co tě na tom tak baví?"
,,Náhodou- bejt ve dvojici se Zackem je bezva!" Kadaj se nervózně usmál. ,,Nic proti tobě, Yazoo... se Zackem je zábava."
Yazoo se s tím, že Kadaj už dávno zasahuje do středu zájmu na celé škole, smířil včera v noci. V hlavě mu nepříjemně zahučelo. ,,Ne! Néé..." Yazoo praštil hlavou do lavice.
,,Co je?" Kadaj se nad něj naklonil. ,,To tě to se Zackem tak prudí?"
,,O to nejde!" Yazoo si mnul červený optisk lavice na čele. ,,Musím jít za Sephirothem..."
,,Za stříbrovlasým? Proč?" zeptal se Kadaj. Po menší námaze Yazoa vyvlekl ze třídy.
Za jiných okolností by mu Yazoo odpověděl, že Sephiroth mu ukradl šaty a dal nějaké kimono, v čemž se Yazoo venku opravdu nemůže ukázat. Jenomže to by se Kadaj zeptal, jak a proč mu Sephiroth ukradl šaty, za jakým účelem a co pro všechno na světě dělal společně s Cloudem a Sephirothem v kimonu. A kdyby Yazoo totálně propadl absolutnímu šílenství, možná by z něho i vypadlo, že ho Sephi chtěl líbat ne-li dokonce něco víc, na což Yazoo raději nemyslel. Ovšem, při pohledu na Kadajův tázavý výraz, dozvědět se nějaké zvrhlé pikantnosti (na což má podle Yazoova mínění dost času), Yazoo raději odpověděl: ,,Je mi špatně, pudu na vzduch!" Zkrátka, než se Kadaj nadál, Yazoo byl pryč.
Posadil se na trávník, posetý hromadami nedopalků, vedle značky nevstupujte na trávu, což většina chovanců školy často a hlavně v noci porušovala. Yazoo našel na následující situaci jen jedno možné řešení: za Sephirothem se mu jít nechtělo, v kimonu na jeho hodinu přijít nemůže a jeho nynější oděv (školní uniforma) by nejspíš Cloudovo zběsilé dorážení nepřežil- tedy, pokud by ho tam Sephi v uniformě vůbec pustil, což by byl další přebytečný trapas. A Yazoo měl jen krok od toho, aby se ocitl na Kadajově bývalé pozici ve školním žebříčku oblíbenosti. Hned na to si ovšem uvědomil, že níž už to snad ani nejde... Před Yazoa spadl černý balíček- Yazoo v něm posléze rozeznal svoje šaty, které mu včera Sephiroth zabavil. Zvedl hlavu. Balíček mu hodil kdo jiný, než Cloud Strife. ,,Cloude?" Yazoo si skontroloval, jestli jsou to opravdu jeho šaty.
,,Čekal jsem na tebe před školou, abych ti je mohl dát. Ale nepřišels..." odověděl Cloud.
,,No, já... nechtěl jsem tam přijít v tom kimonu..." Yazoo musel, ačkoliv nerad konstatovat, že se mu do tváří vlévá červeň.
Cloud se zašklebil. ,,Já taky ne. Dala mi je Aeris, zrovna před chvílí..."
Yazoo se podíval na hodinky. ,,Teď už je to stejně jedno. Hodina už začala."
Cloud zakroutil hlavou. ,,Ne. Stříbrovlasý se zašil u sebe v kabinetě. Na něčem se tam domlouvá s Rhapsodosem, takže hodina vlastně ani nezačala..."
Za chvíli se oba vynořili z křoví ve svých původních šatech a utíkali na Sephirothovu dvouhodinovku. Naštěstí, Sephiroth přišel až za pět minut. Vypadal smutně. Celý zbytek dne se díval do země a dokonce Cloudovi s Yazoem trpěl všechny chyby, včetně těch opravdu velkých. ,,Co mu je?" zeptal se Kadaj, když nastala přestávka. Yazoo lehce zbledl, ale dělal, že se ho to netýká- Cloud se tvářil podobně.
,,Asi dneska nemá svůj den..." odpověděl Zack. Yazoo náhle zapoměl na všechny svoje problémy, které už beztak přesahovali rámec dostupných řešení, a zaměřil se na jiný a větší problém- Zacka Faira. A to v momentě, když vzal Kadaje kolem ramen. Yazoo změnil barvu z bílé na rudou- co si to Fair dovoluje!!?
,,Co si to ten Fair o sobě vlastně myslí!?" řekl si Yazoo pro sebe.
,,Tebe nikdy nikdo nevzal kolem ramen?" zeptal se Reno z křoví.
,,Ty už jsi tu zas?" zamumlal Yazoo.
,,U Turks je nuda..." Reno vystrčil hlavu z keře planých růží.
Yazoo se k němu otočil. ,,Hele, proč ses na tu školu hlásil, když tam stejně nechodíš!? Takhle tě brzo vyhodí!"
,,Prosím tě!" Reno se sebevědomně zasmál. ,,To je pořád: kladeš tu bombu špatně- máš tam blbý dráty- takhle se obuškem nemává- takhle se podle tebe získává devítimístný kód, a samý podobný kraviny! Chodíš tam jen proto, aby tě buzerovali!"
,,Alespoň ti někdo velice chytrý pořád nestrká meč!" Yazoo se podíval na tu velice podivnou a neovladatelnou věc ve své ruce.
,,Neodbočuj od tvých původních problémů!" přerušil ho Reno a vtáhl ho do křoví.
,,Jakej problém? Já žádný problém nemám!!" nadával Yazoo a vytahoval si lístky růží z vlasů.
Reno jeho ruce na chvilku zastavil a vytáhl foťák. ,,Nehýbej se!" Než si Yazoo stačil zakrýt obličej, Reno ho vyfotil. ,,Ha ha! Yazoo aneb šípková růženka!"
Yazoo si naštvaně vytahal lístky z vlasů. ,,Jdi na svoji školu!"
,,Ne- dokud nevyřešíme tvůj problém, tak nikam nejdu!" odpověděl Reno. ,,Tvůj problém je, že vůbec nevíš co je to kamarádství!"
,,Cože?" Yazoo zvedl obočí.
,,Jo! Vezmi si třeba nás dva- v jakým vztahu si myslíš že jsme?" zeptal se Reno.
,,Přátelé..." odpověděl Yazoo nezúčastněně.
,,Ha! Chyba!" vyhrkl Reno.
,,Chyba? Jak chyba? My snad nejsme přátelé?" Yazoo znejistěl.
,,No, rozhodně se kě mě jako ke kamarádovi nechováš..." přikývl Reno.
,,Ne? A jak se podle tebe chovám?" zeptal se Yazoo.
,,Jsi moc odtažitý! Odměřený, nedůvěřivý, úzkostlivý..." počítal Reno.
,,Fajn!" přerušil ho Yazoo. ,,A co mám podle tebe dělat?"
,,Trochu se uvolni! Buď třeba víc jako Zack Fair!" navrhl Reno nadšeně.
,,Co? Ten namyšlenej frajírek, za kterým leze můj mladší bratr a nechává se jím využívat? Nikdy!" zamítl Yazoo.
,,Tak alespoň zmírni svý silový pole a pusť si někoho k tělu!" povzdechl si Reno.
,,Ne, děkuju! Tohle opravdu nemám za potřebí!" dodal Yazoo a vylezl z křoví ven.
Jenomže se z křoví vynořil zrovna v místě, kde už někdo stál. Mladík v červených šatech, s rudým mečem. Yazoo na něj překvapeně zamrkal. Genesis Rhapsodos! Genesis se tvářil stejně překvapeně, hlavně při pohledu na lístky planých růží, co se Yazoovi zapletly do vlasů. Yazoo na nic nečekal a zmizel za nejbližším rohem, dřív než Genesis stihl otevřít pusu. Genesis se za ním ještě otočil. Začalo ho dost zajímat, kdo je ta šedovlasá šípková růženka...
Yazoo doběhl za roh, opřel se o stěnu a za stálého vzděšeného oddechování si začal vyndávat listí z vlasů. ,,Yazoo?" Yazoo byl šťastný, že už zrudl nedostatkem kyslíku v plicích následkem toho rychlého útěku, takže víc zrudnout při pohledu na Clouda Strifa, držícího to nešťastné kimono, už nemohl. Cloud mu podal druhé kimono, které měl Yazoo včera na sobě, když je Sephiroth pozval na večeři. ,,Dal mi to Kadaj..."
,,Kadaj?!" Yazoo se snažil všechny ty zmatené události vydýchat. ,,Ale co jsi...?"
,,Řekl jsem mu, že jsme si vyměnili oblečení ve sprchách a že je to moje..." odpověděl Cloud ještě dřív, než Yazoo stačil vyslovit otázku. Yazoo pokýval hlavou- rozhodně není tím posledním v žebříčku oblíbenosti. Cloud je možná ještě níž... co si o něm asi Kadaj pomyslí, když mu Cloud sám řekne, že nosí kimono?
Yazoo zaplašil všechny zbytečné doměnky. Tížila ho jiná otázka. ,,Ten včerejšek u Sephirotha... po tom co jsem odešel, ty jsi tam zůstal?" zeptal se rozpačitě.
Cloud se chápavě usmál. ,,Neboj, nic se nestalo. Sephiroth mě doprovodil do pokoje, toť vše..." Cloud obrátil svoji pozornost zase na obě kimona. ,,Teď ale musíme něco vrátit Sephirothovi."
***
Sephirothovi večery probíhali většinou osaměle. Narozdíl od Aeris nemusel opravovat žádné testy, ale protože se mu ani nechtělo chodit, kvůli zábavě, za zbytkem učitelů ze školy pro budoucí Turks, tak si večer co večer procházel seznam svých žáků. Dokonce i ty úplně první seznamy. Všechny byly založené ve slohách, v Sephirothově neustále zamčené zásuvce psacího stolu. Tentokrát vytáhl jednu z těch prvních a z ní jednu jedinou fotku. Fotku dospívajícího Genesise. Chlapce, který k němu vzhlížel jako spousta jiných, měl ho za svůj vzor a byl pro něj největší autoritou. Sephiroth si smutně povzdechl a schoval fotku zase zpátky. Škoda, že už jsou ty časy dávno pryč.
Z přemýšlení ho vytrhlo nesmělé klepání. Tiše přišel ke dveřím. Večer za ním nikdo nechodil. Pomalu otevřel. Před dveřmi ležely dvě složená kimona. Usmál se a opatrně je sebral ze země. Z každého cítil jinou vůni- vůně, které měl rád. ,,Vždycky mě zajímalo, jak pracuješ, když ani nemusíš opravovat testy..." Ze tmy se vynořil Genesis. ,,... Sen-sei."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama