SCH-Part One

4. ledna 2010 v 12:26 |  Sephirothovi Děti

Anotace: První díleček Ságy, kterou znáte již z dřívější podoby tohoto blogu. Autorství připisujte Scuroen (do té doby, než Vám řeknu, aby to bylo jinak). Tuto povídku budu dokončovat.
Povídka je na Fandom Final Fantasy VII.


,Za to mi zaplatíš, ty jeden mizernej...!" Kadaj se rozpřáhl katanou a chtěl na Clouda vyslat nic jiného, než spoustu bolesti a utrpení.
,,Být tebou, přestanu žvanit a soustředím sílu do správného úderu!" odpověděl Cloud, elegantně uskočil a chytil rozzuřeného Kadaje zezadu. ,,Na mě nemáš, štěně!" dodal kousavě. Následně vyjekl a chytil si zápěstí, kde bylo rozeznat červené otisky Kadajových zubů.

,,Nejsem žádný štěně!!" zakřičel (nebo spíš zavrčel) Kadaj a zase zlověstně mávl katanou, až byla polovina diváků nucena uskočit.
Yazoo se na to už nemohl dál dívat. ,,Kadaji, můžeš na moment?" řekl a táhl Kadaje pryč.
,,Podívejme, štěně musí zachraňovat starší bráška!" posmíval se Cloud.
,,Ještě jsme neskončili!!" zakřičel na něj Kadaj, zmítající se v Yazoově sevření. ,,Yazoo! Pusť mě!"
Yazoo ho pustil o pár metrů dál. ,,Hned budete pokračovat, jenom musím něco vyřídit!" zavolal směr Cloud.
,,Tak co je zas!!?" zeptal se Kadaj otráveně. Samou nedočkavostí poskakoval na místě.
,,Nic, krom toho, že jestli s tou katanou budeš dělat ty věci co do teď, tak si brzo poraníš zápěstí!" vysvětlil Yazoo.
,,Náhodou, dělám to dobře!" bránil se Kadaj.
Yazoo ho popadl za ruce a správně v nich katanu srovnal. ,,Jak už jsem říkal pětkrát, uvolněně a ladně!"
,,Aby tě to po šesté nezabilo...!" utrousil Kadaj nazlobeně.
,,Mlč a uvolni to zápěstí do háje!!" zakřičel mu Yazoo do ucha.
,,Je uvolněný!" odpověděl Kadaj a znova se vrhl na Clouda.
Tentokrát mu hrálo do karet, že se Cloud právě naparoval u party svých kámošů a na Kadaje zapoměl. Otočil se tak tak, aby stihl uskočit. Kadaj zuřil, Yazoo si raděj zakryl oči a Loz... Loz byl jako vždy někde v trapu. Yazoo se snažil nevnímat křik, který podle všeho patřil Kadajovi- jako obvykle, páč se nepokusil Clouda napadnout poprvé. Kadaj měl zkrátka mindrák, že na celé škole pro budoucí Soldiers, byl tím nejmladším, nejmenším a nejvíce podceňovaným- přestože měl energie a vzteku na rozdávání- prostě, jak řekl Cloud, Kadaj měl přezdívku Kousavé štěně. A zrovna Yazoo byl za něj zodpovědný.
Yazoo měl pořád ruku na očích, když do něj někdo strčil. Byl to Reno. Chodil na vedlejší školu pro budoucí Turks, ale byl vlastně neustále tady- každou přestávku si nenechal ujít Kadajovi pokusy o to, dostat Clouda na lopatky. ,,Hele, Yazoo! Tvůj brácha má dneska dobrej den!" řekl a ukázal před sebe.
Yazoo se zděšeně podíval tím směrem a vytřeštil oči. Obyčejně to končilo zbědovaným Kadajem na zádech a Cloudem na něm. Teď to bylo opačně, krom toho, že Cloud ležel na břichu a Kadaj mu kolenem tlačil hlavu do písku. A nad tím vším zářila Kadajova, štěsním bohatě naplněná, tvářička. ,,Yazoo!! Dokázal jsem to! Mám ho!!" křičel Kadaj na celé kolo.
,,Perfektní! Úsměv Cloude!" řekl Reno, pobíhajíc kolem s foťákem.
Hned na to se Cloud zvedl, zhodil ze sebe Kadaje jako otravný hmyz a zaťal pěsti. Ve výrazech všech přihlížejících bylo znát verdikt: chudák Kadaj... Kadaj pevně zavřel oči, dal si ruce před obličej a očekával nějakou slušnou ránu do žlučníku. Cloud už se k ráně skutečně připravoval, hned jak vyprskal všechen písek. Připravil si zaťatou pěst, rozhodnutý, vrazit ji do Kadajova malého bříška. Jenomže... Cloud zaregistroval, že má najednou nějakou těžkou ruku. Aby ne, visel mu na ní Yazoo. Cloud pustil Kadaje a snažil se setřást Yazoa. ,,Pusť se! Tohle není tvoje věc!"
,,Samozřejmě že to není věc!! Ale je to můj bráška!!" odpověděl Yazoo a nehodlal se pustit ani za sto let. ,,Kadaji, můžeš provést techniku číslo sedum??"
Technika číslo sedum by za jiných okolností mluvila o vyskočení z vody za doprovodu máchnutí mečem a znovu pádu do vody. Jenomže tu nikdo nepoužíval, tak si do ní Yazoo napasoval trochu jiné pravidlo: útěk. Kadaj samozřejmě mohl, ale něco mu do toho vlezlo. Aeris právě s úsměvem přicházela odemknout školní budovu. Všichni se začali sborově usmívat a hromadně dělat, že se nic nestalo. Yazoo využil příležitosti a nenápadně Kadaje odstrkal stranou. Zaujala ho Kadajova nehybná ruka, svěšená podél těla. ,,Co máš s rukou?" zeptal se.
,,Nic!" odsekl Kadaj.
,,Tak nic?" Yazoo ji popadl za zápěstí- necíl v ní žádný odpor. ,,Tak záhýbej prsty!"
,,Řekl jsem, že s ní nic nemám!!" Kadaj se pokusil odtrhnout- leč marně.
,,Máš vykloubený rameno!"
,,No a? Spravím to!"
,,Divil bych se, kdybys věděl co je to flastr, natož jak se spravuje vykloubené rameno!"
Oba dva zmlkli, jakmile na ně dopadl Cloudův zlověstný stín. ,,Takže, kde jsme to skončili?" Cloud zlomyslně prokřupal klouby. Yazoo se už smířil s pořádnou nakládačkou- Cloud byl ten, koho dokázal Kadaj dostat na zem, což znamená asi týdení posměch od všech studentů a to Cloud přece nemohl nechat jen tak. Kadaj ho ponížil a Yazoo mu ještě pomohl, takže dřív nebo později by si to od něj stejně odnesli. Yazoo si povzdechl ve smyslu: tak to je v háji. Oba zavřeli oči a čekali několik dobře mířených ran. Jenomže místo toho se ozvalo pár hlasů a spousta kroků.
Yazoo pootevřel oči. Všichni doposud přihlížející diváci stáli vzorně ve svojstupu, dokonce i Cloud- tohle mohlo znamenat jen jedno. ,,Kadaji!" Yazoo do něj strčil.
Kadaj otevřel oči a rozhlédl se kolem. ,,Oou..."
Oba se tak tak stihli postavit na konec řady. Mezi oběma řadami zvolna kráčela legenda- Velký stříbrovlasý učitel Sephiroth. Zastavil se před Kadajem a přejel po něm očima. Na Kadaje byl žalostný pohled od začátku roku- jedna modřina denně a o jeho oblečení se Yazoo ani nechtěl zmiňovat. ,,Co se ti stalo Kadaji?" zeptal se Sephiroth a klekl si před něj. Jindy k němu Kadaj vzhlížel ty dva metry nahoru.
,,To je dobrý..." odpověděl Kadaj a dal si ruku na trhlinu v rukávu. Nesnášel, když si k němu lidi pokaždé klekali. Ale Sephiroth byl přecejen Sephiroth.
To už ho Sephiroth vzal za ruku. ,,Máš vykloubené rameno..."
Cloud stojící naproti naznačil, že mají držet hubu. ,,Spadl jsem." odpověděl Kadaj.
Sephiroth trhl, Kadaj vykřikl a rameno bylo zase na místě. ,,Zase jsi se pral s Cloudem?" Sephiroth se otočil na Clouda.
Kadaj zčervenal. Yazoo si povzdechl. ,,Jo, přepral jsem ho!!" vykřikl Kadaj vítězoslavně.
,,To není pravda!!" vyhrkl Cloud.
Všude kolem se ozývalo tiché pohyhňávání a kdosi řekl: ,,Štěně zmáklo Clouda!"
,,Opravdu?" Sephiroth projevil zájem.
,,Kousl mě..." zamumlal uražený Cloud.
,,Nic méně dostal na lopatky!" ozvalo se z křoví. Sephiroth dělal, že ten kus zrzavých vlasů nevidí a otočil se zase ke Kadajovi.
Rukou mu rozcuchal vlasy. ,,Výborně- jen tak dál! Ale pro příště- správný Soldier nekouše!" dodal s úsměvem a vydal se do školy.
Kadaj pokrčil rameny. ,,Fajn, příště mu klidně useknu hlavu, nebo přerazím páteř..."
,,To asi ne, protože žádný příště už nebude!" Ne, tuhle větu neřekl Cloud, nýbrž Yazoo.
,,Proč ne?" řekl Kadaj ublíženě. ,,Ty nejsi rád, že už ti nedělám ostudu?"
,,To jsem, právě proto je konec- vyhrál jsi, zmákl jsi to, postoupils ve školní hyerarchii! A to bohatě stačí!" vysvětlil Yazoo a vedl Kadaje dovnitř.
,,Nestačí!" odsekl Kadaj. ,,Zítra se na to zase zapomene a já budu zas ten poslední!"
,,Hmm, až ta chvíle přijde poznáš tak, že se tě Cloud přestane pokoušet zabít!" odpověděl Yazoo.
,,Raděj umřu, než abych se jím zase nechal terorizovat!" Kadaj se mu vysmekl a stratil se v davu.
Yazoo strnul a nechal ostatní, aby ho obcházeli. Kadajova věta v něm vyvolala dost nepříjemné vzpomínky. Vzpomínky na to, když byl ještě on tím posledním...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama