SCH; Part Three

6. ledna 2010 v 1:00 |  Sephirothovi Děti

,Odevzdejte testy!" rozkázala Aeris. Yazoo neměl co odevzdat, udělal to před deseti minutami.

,,Šprte..." zaznělo odněkud ze zadní lavice.
Yazoo je cvok... Prudce se nadechl a sledoval, jak ostatní rychle dopisují nebo naštvaně nosí testy k Aeris. Potlačil zívnutí. Byl to lehkej test. Kadaj se na něho od včera ani nepodíval. Těšil se zatím Zackově přízni, zatímco Cloud byl odsunut někam do pozadí. A Yazoo měl nejspíš jenom krok od toho, aby byl na Kadajově bývalé pozici.
Aerisina hodina skončila a všichni vyběhli ven.
Začala hodina Sephirotha- další mučení s Cloudem. Yazoo začal počítat, jaká je šance využít nepozornosti ostatních a utéct za Renem vedle. Zřejmě žádná. Sephiroth se hned na začátku postavil zrovna k nim. Cloud už si připravil svůj meč a rozhodl se to Yazoovi pořádně natřít, když se Sephiroth ozval. ,,Pro vás mám dneska něco trochu jiného!"
,,Co?" zeptali se oba.
Sephiroth vytáhl meč a Yazoovi hodil dvě pistole. Yazoo bojoval s jakousi šavlí, ale ne že by mu to dvakrát šlo. Jeho obor byla prostě střelba. ,,Vy mě necháte střílet?!" zeptal se Yazoo.
,,To neplatí!" ozval se Cloud. ,,Soldiers bojují výhradně mečem!"
,,A na to jsi přišel jak?" zeptal se Sephiroth a postavil se do útočné pozice. ,,Teď po vás chci, aby jste na mě oba útočili- každý svým způsobem... jo, a nešetřete mě, já vás taky nebudu!" vysvětlil Sephiroth s úsměvem.
Yazoo i Cloud pokrčili rameny. Cloud ze sebe vydal tradiční bojový pokřik a vrhl se na Sephirotha. Ten ho hned odrazil, ale Cloud se nedal odradit. Yazoo vyskočil a začal po sephirothovi střílet ze zhora. Sephiroth kulky bez větší námahy odrazil a ještě k tomu odhodil Clouda pět metrů daleko. Yazoo dopadl rovnou před Sephirotha a pokusil se ho kopnout do obličeje. Ale Sephiroth ho chytil za nohu a odmrštil za Cloudem. ,,Tohle nejde..." řekl Cloud, zbírající se ze země.
,,To je pravda!" přikývl Sephiroth. ,,Vždyť vy vůbec nespolupracujete! Takhle se nikam nedostanete!"
,,Spolupracovat? S ním??" Yazoo vytřeštil oči.
,,Nikdy!" řekli oba najednou.
,,Smůla, je to rozkaz!" odpověděl Sephiroth.
,,Ale my ještě nejsme Soldiers, nemáte nám co rozkazovat!" bránil se Cloud.
,,Nejsem váš velitel, ale jsem váš učitel. A vy budete dělat všechno, co vám řeknu!" Sephiroth si zase připravil meč. ,,Pokud spojíte síly, možná mě i porazíte! Nebo snad chcete prohrát?"
Cloudovi se zalesklo v očích. Nesnášel to slovo- prohrát! ,,Fajn! Uvidíme, jak bude ten váš způsob účinej!" řekl Cloud a rozběhl se znova na Sepha. Při tom popadl i Yazoa a vyhodil ho někam do vzduchu. Yazoo měl vždy lehkou tělesnou kontrukci.
Cloud si dal se Sephirothem kratší souboj, zatímco Yazoo přeletěl nad nima. Pochopil Cloudův záměr. Cloud ho odhodil někam za Sepha, takže měl přístup k jeho zádům. Jenomže Sephiroth se otočil. Svým dlouhým mečem zároveň bojoval s Cloudem a ještě odrážel Yazoovi kulky. ,,Perfektní! Ale chce to nějaký lepší plán!" oznámil Sephiroth uprostřed boje.
Všichni tři začali ustupovat. Yazoo potřeboval Sephirothova záda, ale Sephiroth se otáčel kolem dokola a Clouda tím pádem bral sebou. Yazoa něco napadlo. Zastavil se, několikrát vystřelil po Sephirothovi, což bez námahy vykryl, a zakřičel na Clouda: ,,Vyskoč!" Cloudovi trvalo asi vteřinu, než se rozhodl Yazoovi důvěřovat. Yazoo ho ve vzduchu postrčil, takže se s Cloudem vyměnili. Yazoo jednou pistolí zablokoval Sephirothův meč a druhou mu přitiskl k břichu. Když už pistole, tak dvě! V té samé chvíli se Cloud ocitl za Sephirothem a strčil ho špičkou meče do zad.
Sephiroth se usmál. ,,A že prý to nefunguje!"
Yazoo vrátil obě pistole a podíval se na hodinky. ,,Bude ještě něco?"
,,Ano." odpověděl Sephiroth.
,,Hodina končí za pět minut. To bych rád věděl, co za tu dobu stihneme?" ozval se Cloud.
,,Teď už nic. Ale přijďte za mnou odpoledne." dodal Sephiroth.
,,Odpoledne!??" řekli oba společně.
,,Jo! Mám s vámi dvěma ještě nějaké plány. Uvidíte, že vás to bude bavit!"
,,Nikdy!" zamítli Cloud i Yazoo součastně.
,,Výborně! Společné názory máte! To je vynikající začátek!" řekl Sephi s úsměvem. ,,Tak ve čtyři tady!"
,,Budu se těšit..." zabručel otrávený Cloud.
Yazoa to nejdřív pěkně naštvalo, ale věc měla i své klady. Cloud ho po zbytek dne už nezesměšňoval, nýbrž pro změnu ignoroval.
***
Yazoo se zrovna pokoušel uklidnit třesoucí se zkumavku ve svých rukou a nalít ji do jiné zkumavky, zavěšené nad kahanem, když se za ním vynořil Cloud. ,,Šprte!"
,,Áááá!!" Yazoo měl štěstí, že se mu to nevylilo- nebo vlastně, Cloud měl štěstí, že mu to nevylil na hlavu.
,,Musíme si promluvit!" pokračoval Cloud nevzrušeně. Promluvit? Kdyby řekl: musím tě zmlátit nebo zabít, to by Yazoo chápal, ale že by chtěl Cloud Strife mluvit? Navíc s Yazoem?
,,Tak moment! Zrovna nemám čas!" odsekl Yazoo, snaživ se nalít tu věc do té druhé věci.
,,Musíme si promluvit teď!" trval na svém Cloud.
,,Jestli chceš mluvit, tak mluv..." odpověděl Yazoo.
,,Tady ne. Pojď na chodbu!"
,,Cloude! Je hodina a já tu zrovna něco dělám!" prostestoval Yazoo.
Cloud si povzdechl a podle do něj strčil. Yazoo vykřikl. ,,Už neděláš..." odpověděl Cloud. Zkumavka vyklouzla a čirá tekutina se rozlila po podlaze. Od dřevěných parket začal stoupat nelibě vonící kouř. Aeris byla hned na místě a začala organizovat záchranu podlahy. Cloud Yazoa popadl a vytáhl ze třídy na chodbu. ,,Na to odpoledko nesmíme přijít!"
,,Co? A to proč?" zeptal se Yazoo. ,,Když tam nepřijdem, Sephiroth si nás podá příště."
,,To je jedno! Prostě musíme dát Stříbrovlasýmu jasně najevo, že na něho a ty jeho metody kašlem!" vysvětlil Cloud.
Yazoo se podrbal na hlavě a spravil si průhledné ochranné brýle. ,,Hele, mě se taky nezamlouvají, ale Sephiroth je přecejen náš učitel."
,,No a? Zas tak extra mu na nás nezáleží!"
,,Jak to víš?" zeptal se Yazoo. Cloud mlčel. ,,Pro mě za mě, dělej si co chceš, ale já tam přijdu." dodal a zmizel zpátky ve třídě.
***
Sephiroth se zadíval na hodinky. Yazoo sice řekl že přijde, ale to neznamená, že nenechá Sephirotha trochu podusit. Přišel blíž, až o deset minut později. Sephiroth se usmál. ,,Ahoj Yazoo. Kde je Cloud?" zeptal se a rozhlížel se kolem.
Yazoo pokrčil rameny. ,,Nevím. Možná má jinou práci."
,,Jsem tady." Yazoo se otočil. Cloud vypadal, jako kdyby zrovna snědl košík muchomůrek, ale hrdě kráčel směrem k nim. ,,Omlouvám se za zpoždění."
,,To vůbec nevadí. Máme celý večer!" odpověděl Sephiroth a poodstoupil.
Yazoo a Cloud vytáhli zbraně a postavili se vedle sebe. ,,Tak přece jsi přišel." zašeptal Yazoo.
,,Čekal jsem, jestli přijdeš taky." odpověděl Cloud.
,,Tak pojďte!" vyzval je Sephiroth s úsměvem. Konečně ti dva našli společnou řeč...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama