Únor 2010

Balada

26. února 2010 v 14:34 dailies - ze dnů všedních; podivných i nejhorších
Po dlouhé době se opět hlásím, avšak, jak již u mne zvykem jest, má slova nebudou nijak obsáhlá.

Prach ve Větru; 24b - KONEC

24. února 2010 v 17:41 Prach ve Větru
Severus čekal napřímený pod schody k trůnu. Bylo jeho povinností, aby jako zástupce rady starších korunoval nového krále. Tím dal souhlas všech, že on je jejich volbou. Po své pravici měl malého sluhu, který jen přidržoval polštář, na kterém byl královský náhrdelník. Žádná koruna a žezlo, jen krásný zdobený náhrdelník, který chránil před prokousnutím krční temny, avšak také působil jako upíři zub. Celý byl z drahých kamenný.

Prach ve Větru; 24a

24. února 2010 v 17:40 Prach ve Větru
Ozval se zvonek a hnědovlasý, doposud sedící na pohovce, se viditělně napnul. Chvilku ztuhl, snad aby si uvědomil, jestli se mu to jen nezdá, poté vyskočil z pohovky a rozběhl se ke dveřím. Bylo velice brzké ráno a venku ještě byla tma. Zaváhal. Co když je to upír a chce mu oznámit, že… Nechtěl na to myslet. Sáhl po klice a otevřel dveře dokořán.

Prach ve Větru; 23c

24. února 2010 v 17:40 Prach ve Větru
Upír bolestně zavřel oči. "Nijak jinak ti nedokážu pomoci," zašeptal a stáhl ruku. Nasadil na ni zpátky rukavici. On už opravdu nic jiného dělat nemohl. Nevěděl, co udělat ani s ránami, které krváceli. Možná, kdyby použil bílou magii…

Prach ve Větru; 23b

24. února 2010 v 17:39 Prach ve Větru
Přestože byla noc, na nebi se pro mraky neukázala ani jedna hvězdička. Blízko u země se vznášel oblak mlhy, který noční krajině dodával na zlověstnosti a tajuplnosti, ovšem pro upíry, stvoření noci, to byl úchvatný zážitek. Veškerá nádhera po které toužila jejich srdce v noc, kdy většina z nich a možná všichni jdou zemřít.

Prach ve Větru; 23a

24. února 2010 v 17:38 Prach ve Větru
Liciniel si procvičoval svá křídla, ještě nebyla zcela zdravá, avšak on do války musel jít. Přivřel oči a bolestně je nechal zatáhnout zpět do svého těla. Bylo to poprvé za tu dobu, co na to měl dost síly. Zasténal a opřel se o stůl, před kterém stál. Vůbec si nebyl jistý, že dokáže doletět do lidského světa. Byl tak slabý, avšak musel stát v čele. Zavřel oči zcela a nechal mu znovu křídla růst.

Prach ve Větru; 22b

24. února 2010 v 17:37 Prach ve Větru
Iori se posadil na okraj postele a schoulil se do klubíčka. Pažemi si objal kolena a tvář si schoval jako pštros, do temné díry mezi jeho nohama a hrudníkem. Zavřel oči. Nechtěl vidět Sebastianův výraz, až přijde do pokoje a podívá se na něj. Nechtěl nic.

Prach ve Větru; 22a

24. února 2010 v 17:36 Prach ve Větru
Stěny přijímacího sálu osvětlovali obrovské stojany se svícemi. Působilo to tam, jako v pozdním středověku, avšak to upírům, kteří se v ní shromáždilo rozhodně nevadilo. Mnozí z nich pocházeli právě z této doby, pokud již nepropadly šílenství z nesmrtelnosti a nezemřeli, nemohoucní nést odkaz svých předků, či stvořitelů.

Prach ve Větru; 21c

24. února 2010 v 17:36 Prach ve Větru
Zack se rychle přemístil do hotelového pokoje, ve kterém se měl sejít se svým přítelem. Termín schůzky byl až za půl hodiny, ale on doufal, že tu jeho milenec bude. Promnul si krk ve kterém ho začalo řezat. Byl si téměř jist, že Vincent to cítí také, ale je to zanedbatelné pro bolest v jeho těle. Vešel do ložnice.

Prach ve Větru; 21b

24. února 2010 v 17:35 Prach ve Větru
Andělé se zničeho nic zhmotnili. Prošli svou bránou, aby se ocitli zde. Nikdo jim tenhle útok nedovolil, ale oni museli. Ten upírský kříženec vedle vládce málem porazil jejich nejvyššího a nejsilnějšího bojovníka. Přece ho nemohli nechat žít!